Боуви кремиран без присуство на семејството


Дејвид Боуви бил кремиран синоќа во Њујорк, соопштија светските медиуми.

„Дејли мирор“ објавува дека Боуви бил кремиран во приватна церемонија на која не присустувале ниту пријатели ниту членови на семејството.david-bowie

Тоа било желба на Боуви која била испочитувана. Тој сакал да замина без гужва, објавуваат медиумите.

– Немало никаква јавна или приватна церемонија. Немаше ништо – пишува „Мирор“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1