Бранови од осум метри ја погодија Велика Британија


Бранови поголеми од осум метри пристигнале на југозападниот брег на Велика Британија, а целата територија на земјата е погодена од силни ветрови и дожд

06012014205735_branovi velika britanijaНајсилни бранови биле на најистурениот дел на островот -Лендс Енд.

Во Велс, поради пристигнување на високи бранови од плимата, биле евакуирани крајбрежните населби. Британската метеоролошка служба предупредува на ветрови со брзина со 113 километри на час и на високи бранови на брегот кај Велс, југозападна Англија и Северна Ирска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1