Бришете документи од компјутер – знаете ли што се случува со нив (Видео)


kompjuter brisenje fajlПостојано бришеме документи за да ослободиме простор или да ги отстраниме „доказите“, но целиот процес е многу покомплициран отколку што изгледа.
Кога го притискате копчето за бришење само го притискате копчето за почеток на многу поголем процес.
Што се случува со податоците, всушност?  

Факултети.мк


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1