Брука во ХАГ: Обвинител го праша сведокот дали лично знае човек мртов од 1204 година


На Јутјуб пред неколку дена се појави дел од снимка од судењето на еден хашки обвинет како дел од најсмешните инсерти од хашките процеси. Додека го испитувала сведокот, тужителката Џулија Ли го прашала дали лично го познавал банот Кулин.hag obvinitel

Кулин е босански бан кој владеел од 1180 до 1204 година. Бил син на првиот босански бан Борис.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1