БУГАРСКА ГРАНИЦА: Драги мигранти, добредојдовте! Нема работа. Нема пари. Нема иднина. Вратете се назад!


Нема леб овде, им порачуваат Бугарите на мигрантите кои доаѓаат во оваа земја. Маршутата на бегалците од Блискиот исток, пред се` Сирија, најчесто е правец Грција-Македонија-Србија-Унгарија. Меѓутоа, Бугарите за секој случај ги известуваат бегалците за состојбата во земјата.

На еден граничен премин Бугарите поставиле табла со која сугерираат дека во нивната држава не ги чека мед и млеко.

– Драги мигранти, добредојдовте во Бугарија! Нема работа. Нема пари. Нема иднина. Вратете се назад. Фала, пишува на билбордот.migranti-bugarija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1