Бугарскиот митрополит бил убиен – бил задавен на плажа, констатирале лекари


bugarski pop ubienСпоред бугарските медиуми, лекарите констатирале дека станува збор за насилна смрт која настапила најверојатно со давење.

Телото на 50-годишниот митрополит било пронајдено утрово во 8,15 часот во месноста Траката.

Полицијата работи на расветлување на случајот, а телото на владиката Кирил е предадено на обдукција.

Бугарски митрополит пронајден мртов на плажа

 

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1