ФОТО: Поплава во Охрид – најпознатите кафулиња под вода


Најпознатите кафетерии и ресторани во Охрид се лоцирани на улицата Коста Абраш, која денеска беше поплавена по поројниот дожд, јави Охрид 1

Од водата која што ја потопи улицата беше невозможно да се пешачи по најпознатата пешачка зона и да се стигне до популарните угостителски објекти, но и до стариот дел на Охрид.
ФОТО: Охрид 1
poplava1
poplava2
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1