Четири возила доцна попладнево биле опожарени на улицата Елисие Поповски во Скопје


Причината за пожарот сеуште не е утврдена, но извори на истрагата за канал 5 велат дека возилата најверојатно се опожарени од падната електрична инсталација.

Од против пожарната служба велат дека пожарот бил пријавен во 18 часот, а на местото на настанот интервенирале со 3 возила и 6 пожарникари, а пожарот брзо го ставиле под контрола.

Екипи на полицијата и на крим техника вршеа увид на местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1