Четворица Македонци го смениле полот во скопска клиника!


Урологот од Белград Мирослав Ѓорѓевиќ, кој моментално работи на Клиниката за урологија во Универзитетската детска болница во Белград, Србија, деновиве е во Скопје.

ST MEDICA bolnica, Operacija promene pola, Dr. Miroslav Lj. Djordjevic

 

Според порталот Либертас, овој успешен уролог на покана на менаџментот на позната приватна клиника во Скопје дошол да им го смени полот на Македонци кои го побарале тоа.

На списокот за промена на полот, на изненадување и на самиот доктор, има многу луѓе, а тој веќе на четворица им го сменил полот од машки во женски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1