Чирлидерка со една нога ги остави без здив 70,000 луѓе


Лепа Пејшенс скока, лета и игра како сите навивачки. Најмногу маки имала како да ја декорира протезата.
Америка го изговара името Пејшен Пирд со голема пичит.

 

Во прашање е преубава чирлидерка од колеџ тимот Арканзас која нема десна нога, но успешно ги забавува 70,000 навивачи.
Таа скока, лета и игра како сите нејзини другарки во навивачкиот тим на прочуениот универзитетски американски рагби клуб.

На Пејшенс, поради болест морала да и биде ампутирана ногата, но 18 годишната навивачка благодарение на родителите, најмногу им е благодарна на нејзините родители кои не дозволиле да „падне психички“ за време на нејзиното растење.
Интересно, таа изјавила дека најголемиот проблем кој што го имала со вештачката нога е во врска со декорирањето. На крајот се определила за обвитка со материјал во налик на зебра.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1