Чоколадно дрво од 5 тона во Париз (Видео)


Свечено откриена склуптурата во париски бутик која е направена од 5 тони чисто чоколадо. Оваа склуптура ја направи Patrick Roger

,, ние зависиме од природата, и чоколадата ни доаѓа од природата, затоа направив дрво и мајмун,, изјавил Патрик.

Склуптурата нема никаква друга основа да ја држи освен чоколадото и затоа е тешко да се поместува. Чоколадното дрво веќе е атракција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1