ЧУДО: Исус се појави во поларна светлина! (ФОТО)


Ликот на Исус Христос се појавил на небото над Исланд за време на поларната светлина, а овој феномен го забележал фотографот Џон Химарсон (48).isus-svetlina1

Ликот кој се укажал на небото потсетува на статуата на Христос во Рио де Жанеиро. Исус, како и во Бразил има раширени раце.isus-svetlina

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1