Чудо од дете: Има 5 години, зборува 9 јазици и решава математички проблеми (Видео)


Рамзес Сангино од Лос Анџелес има само пет години, а веќе зборува девет странски јазици и без мака решава комплицирани математички задачи.

Неговата мајка Никси Сангино тврди дека нејзиниот син има дури и телепатски способности.ramzesl

Еден од новите видео записи прикажува како петгодишникот на глас ги изговара броевите на картите кои Никси претходно ги избришала.

Според зборовите на неврологот Дајан Пауел од Харвард, која имала можност да го запознае Рамзес, неговите способности се навистина неверојатни, но би било претерано да се заклучи дека тој може да чита мисли.

Погледнете го видеото од малиот Рамзес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1