Да и помогнеме на Маја!


Младата Маја Керова-Бабунска е мајка на две ќерки, а боледува од рак на дојка.

Потребно и е да замине во Хјустон, но нема средства за тоа. Таа ги моли сите хумани луѓе да и помогнат.Ви го пренесуваме писмото на оваа млада жена желна за живот и здравје. Прочитајте како може да и помогнете.

maja

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1