Да запалиме свеќа за Васил Шишков: Во 19 часот спроти Собрание


Македонската јавност е потресена од прераната смрт на актерот Васил Шишков.

vasil siskov

Група граѓани, негови колеги актери и естрадни уметници вечерва  организираат собир за достојно да го испратиме овој голем човек кон вечното почивалиште.

Во 19 часот вечерва во паркот Жена Борец да му дадеме почит на големиот Македонец, Шишков.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1