Дачиќ му одржал мини концерт и на Путин


Шефот на српската дипломатија , Ивица Дачиќ ги покажал своите пејачки квалитети и пред рускиот претседател Владимир Путин.

Министерот за надворешни работи на Србија , Ивица Дачиќ при денешната посета на рускиот претседател Владимир Путин , му ги запеал руските песни ,,Каљинка” и ,,Рјабинушка”. Александар Вучиќ приредил свечена вечера на која имало 100 тина гости .

Главна ѕвезда ан вечерата бил шефот на дипломатијата , Дачиќ , кој на рускиот гостин му испеал две песни.

Не е позната реакцијата на Путин , бидејќи на телевизиските екипи им бил забранет влез.

Инаку , Дачиќ и на турскиот претседател Ердоган му пееше турски песни , додека за тоа време претседателот Вучиќ ,,паѓал од смеење”. Овој настан минатата година беше снимен и стана хит во регионот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1