Дачиќ му запеа на Ердоган, доби и бакшиш


На вечерата која претседателот Вучиќ ја приреди во чест на својот турски колега Ердоган, српскиот министер за надворешни работи повторно ги демонстрираше своите пејачки способности.

Ивица Дачиќ после славната „Милјачка“ и „О, соле мио“ вчера го прошири својот репертоар и на ориентални песни.

Прво ја запеа „Милјачка“ од Халид Бешлиќ, а од неговата изведба бил воодушевен и Муфтијата, кој му пришол и му дал бакшиш.

После тоа, Дачиќ ја запеал и песната која до сега не се нашла на неговиот репертоар „Осман ага“ за која добил аплауз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1