Скопјанец со секира нападнал маж и жена на улица – со нив било и две годишно дете


Вистинска драма се одвивала синоќа во 18 часот на улицата Јордан Мијалков во Скопје кога 51-годишниот А.Д.цсо секира во рацете им се заканувал на случајни минувачи на улицата.

Полицијата информира дека во моментот кога 40-годишниот Б.Ч. го паркирал своето возилото, насилникот од Скопје со секирата се обидел да го повреди него и неговата сопруга која внатре била со нивното деветгодишно дете.

По интервенција на полициски службеници од Полициска станица Центар, А.Д. е совладан и приведен, извршено му е алкотестирање и констатирани се 1,78 промили на алкохол во крвта.

Се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1