Дечињата затруени со лекови надвор од животна опасност


Стабилна е здравствената состојба на децата од Делчево, на 7 и 4 годишна возраст што во неделата попладне по грешка испиле лекови за срце, мислејќи дека се бонбони. Итно биле пренесени на Детската клиника во Скопје.urgenten brza pomos klinika

Од Детска клиника информираат дека не се веќе на терапија, и дека лекарскиот надзор ќе заврши кон крајот на неделава.

Децата ги нашле лековите додека си играле, а навремената реакција на Итната помош од Делчево ги спасила од несакани последици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1