Дејан Недев светски првак во карате


Дејан Недев стана светски првак во карате на Обединетиот карате шампионат во традиционално, модерно и контактно карате, кое се одржа во Копер, Словенија.nedev

Недев титулата ја освои во дициплината фуку-го, тој во полуфиналето го победи претставникот на Бразил, а во финалето славеше над претставникот на Кипар.

Инаку на Обединетиот карате шампионат во традиционално, модерно и контактно карате учествуваа 1.200 каратисти од 68 држави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1