Дел од општина Сарај денес без струја


struja-majstorКорисниците од селата Паничари, Раовиќ, Чајлане, Арнакија, Семениште, Ласкарци и Буковиќ во општина Сарај од 09 до 13 часот ќе бидат без струја, информира РЦУК – Скопје.
В понеделник без електрична енергија од 09 до 11 часот ќе останат корисниците од улицата „Варшавска“ спроти гимназијата „Ѓорѓи Димитров“, како и дел од корисниците од улица „Букурешка“, поточно објектите со помали броеви

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1