Демантирани информациите дека полицаецот Бесник Беља загинал во Куманово


Полицаецот Бесник Беља е жив. Тој се наоѓа во Клиничкиот центар во Скопје. Повреден е, но е надвор од животна опасност.

Некои медиуми објавија дека Бесник Беља е еден од осумте починати припадници на безбедносните сили.

На интернет се појави фотографија на која Бела е фотографиран со поранешниот министер за здравство, доктор Бујар Османи, објави Република

besnik

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1