Ден Дончев поднесе оставка од директор на Фонд за здравство


Директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев си поднесе оставка. Информацијата за Слободен печат ја потврди Дончев, а причините за оставката вели дека се семејни и здравствени.

Името на Дончев се поврзуваше со аферата наречена „Рекет“ 2 во која сопственичката на „Диамед“ го обвини дека се обидел да спречи странска инвестиција да влезе во Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1