Денес ќе биде ПЕКОЛ – Прогноза


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 23, а дневната од 34 до 39 степени.toploten bran

Во Скопје ќе биде сончево  со слаб ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 38 степени.

Во охридско преспанскиот регион ќе биде сончево со температура до 34 степени, а во Дојран до 38 степени.

Потоа до петок следува стабилно суво и многу топло време, температурите на повеќе места ќе бидат над 35, а долж Повардарието и над 40 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1