Денес повторно дожд, од понеделник пад на температурите


Пообилни врнежи , а од понеделникпостепено паѓање на температурите и снег на планините, најавува Управата за хидрометеоролошки работи.

dozd_1_7

Утре, особено во ноќните часови, врнежите од дожд ќе бидат пообилни и наместа ќе достигнат над 30 литри на метар квадратен. Во сабота локално врнежите ќе имаат пороен карактер и ќе има услови за ретки грмежи.

Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет ќе се задржи и во недела и во почетокот на наредната седмица. Од понеделник ќе има постепено паѓање на температурите, а на планините ќе паѓа снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1