Денес протести во 9 градови!


За денес на социјалните мрежи се најавуваат нови протести против полициската бруталност кои започнаа во вторникот во Скопје, по „бомбата“ за убиството на Мартин Нешковски.

На Фејсбук страницата „СТОП На Полициската Бруталност“ е објавено дека денеска ќе се протестира во 9 градови ширум Македонија со почеток од 18 часот.

PROT4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1