Денес тешко и спарно време – претпадне сонце, попладне невреме и дожд


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево, а попладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

dozd2Локално е можна појава на невреме со интензивен пороен дожд и град, а ваквите поинтензивни процеси се поверојатни кон крајот на денот.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.

Дневната температура ќе се движи од 24 до 35 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 32 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1