ДЕТАЛИ: Познат идентитетот на човекот кој се шеташе со нож во Сити Мол


Четириесет и осум годишниот скопјанец Г.К. е човекот кој синоќа околу 22 часот беше уапсен во трговскиот центар Сити мол.

Скопјанецот бил приведен откако полициски службеници забележале како со нож во раката шета низ трговскиот центар.

10815752_10154891386725613_1841324628_n

Тој по приведувањето бил пренесен во полициска станица, а против него ќе биде поднесена прекршочна пријава.

Неофицијално,  човекот имал психички проблеми и изјавил дека со ножот сакал да сече месо за да ги рани кучињата околу трговскиот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1