ХАОС: Тепачки, повреди, газат едни преку други – шопинг лудилото наречено „Црн петок“


почнува шопинг лудилото, а Американците се очекува да потрошат милионски суми за времетраењето на распродажбите. пред продавниците со часови се создаваат долги редици муштерии.4blackf

А како дополнителен попуст се нудат и купони, па така доколку некој производ чини 150 долари, може да се купи за 50 долари на „црн петок“.

Во Салфорд, Манчестер, еден маж бил уапсен откако се заканил на вработен во маркетот Теско дека ќе му го „сплеска лицето“, а жена била повредена во продавница во Стредфорд откако телевизор паднал врз неа.1blackf

Полицијата била повикана во дузина продавници поради тоа што купувачите се тепале легнати на земја за последното посакувано парче со попуст.

 

Бројни се извештаите за расплакани вработени во продавниците, кои биле со помодрени очи од тупаници.

Полицијата ќе истражува дали продавниците презеле доволни мерки за безбедност бидејќи хаосот за црн петок би очекуван и можел да се предвиди.

Ова се опасните турканици во северен Лондон.6blackf

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1