Детали: сообраќајка во Ново Лисиче – загина моторциклист


Моторциклист загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи на крстосницата од бул. АВНОЈ и бул. „Србија“, во која учествувало и возило марка „Мицубиши“ со скопски регистарски таблици“.

Како што изјавија од МВР, сообраќајката се случила утрово околу 7 часот. Моторциклистот загинал на самото место

Во тек е увид на полицијата и на jавен обвинител. Поради сообраќајката сообраќајот се пренасочува.
Полицијата го утврди идентитетот на мотоциклистот кој загина утринава во сообраќајна несреќа во Аеродром.

Станува збор за 41 годишниот скопјанец Д.П.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1