Детали за инцидентот во Шутка: Мислеле дека полицајците се киднапери па ги претепале


Детали за инцидентот во Шуто Оризари, вечерва се претепани тројца полицајци, а еден се бори за живот.

24Вести јавува дека полицајците не биле на должност и со приватен автомобил биле на местото на настанот, каде дел од присутните мислеле дека се киднапери, бидејќи претходно, во истата населба било пријавено дека непознати луѓе, насилно внеле во автомобил женско лице.

По овасе собрала поголема група граѓани и во тој момент наишло возило во кое имало три лица, од кои двајца полициски службеници од полициската станица Чаир, кои не биле на работа.

Граѓаните почнале тепачка.

Се очекуваат повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1