Детали за сообраќајката на патот Прилеп-Градско, двајца тешко повредени


Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која утринава околу 7:30 часот се случила на магистралниот пат Прилеп-Градско.soobrakajka-trkalo500

Според информациите од полицијата, сообраќајката се случила кај Дреново кога товарно возило „Форд Тразнит“ сопственост на прилепска компанија излетало од коловозот поради неприлагодена брзина кон условите на патот, односно влажен коловоз.

Во несреќата со тешки повреди се здобиле двајца сопатници, Ц.П. (63) и Т.С. (60) кој по укажаната лекарска помош е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје. Возачот Ж.Р. минал без повреди.

На местото на несреќата извршен е полициски увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1