Дете нападнато од манијак во влез на зграда: Соседот ја спасил


Во 12,00 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид, 40-годишна жена од Охрид пријавила дека истиот ден околу 01,10 часот додека нејзината 16 годишна ќерка се враќала пеш кон нејзиниот дом, била следена од Н.Т од Охрид и пред влезот од нивната зграда истиот почнал да ја допира по телото.

Кога девојчето почнало да вика за помош излегол соседот, по што Н.Т. избегал од местото на настанот.

Известен бил Јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1