Дете се бори за живот- статива му паднала врз глава


Петтоoделенец од Србија се бори за живот откако вчера околу 18:50 часот на игралиштето во Брајево врз глава му паднала рамка од гол.

Како што пренесуваат српските медиуми, момчето веднаш е префрлен во болница и лекарите се борат за неговиот живот

Момчето најверојатно висело на голот на игралиштето пред тој да падне и да го удри по глава.gol

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1