Деца и возрасни во Штип се затруле со еклери загадени со салмонела


Три деца на возраст од шест до 11 години и десетина повозрасни штипјани се хоспитализирани во Клиничка болница во Штип со симптоми на салмонела, известија здравствените власти. salmonella_blog_pic

Се претпоставува дека изворот е локална слаткарница. Во тек е истрагата на здравствените власти за утврдување на причинителот на заразата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1