Децата може да се вакцинираат и викендов, за Божик само претпладне


Министерството за здравство информира дека за време на викендот, на 5 и 6 јануари, вакциналните пунктови „Јане Сандански“, „Бит пазар“ и „Букурешт“ ќе работат во две смени, во периодот од 7,30 до 19 часот.

Во понеделник, на 7 јануари, овие пунктови ќе работат само прва смена од 7,30 до 13 часот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1