Деветмина каснати од куче побарале помош на Инфективната клиника


На Клиниката за инфективни болести девет лица побарале лекарска помош откако синоќа биле каснати од куче меѓу булеварите „Јане Сандански“ и АСНОМ“ во населбата Аеродром, информираат од таа јавна здравствена установа.
Од Клиниката посочуваат дека на тие што не биле вакцинирани им била дадена тетанус вакцина, по што биле пуштени на домашно лекување.
Во Министерството за внатрешни работи беше пријавено дека ноќеска се нападнати и каснати од куче во Министерството за внатрешни работи шест лица од кои две жени и четири деца на возраст од 10 до 14 години.
Нападот од кучето се случило синоќа од 22 до 02 часот по полноќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1