Џип на ОБСЕ прегази постар скопјанец


Возач на џип „хјундаи“ на ОБСЕ денеска во 13.40 часот на кај Влае го прегази 74-годишниот Новица Т. од Скопје. Полицијата извести дека џипот на дипломатската мисија на ОБСЕ во Скопје го возел 45-годишен возач од Македонија.

Прегазениот бил пренесен во Ургентниот центар каде што е констатирана смрт од лекарска екипа.

obse djip

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1