Вардар се излеа кај Демир Капија, сообраќајот во прекин


Реката Вардар се излеа кај Демир Капија, па поради тоа сообраќајот е во прекин.

Од АМСМ информираат дека, на патниот правец Демир Капија- Корешница е воведена забрана за движење за патнички возила поради излевање на реката Вардар.

Foto - Ilustracija

Foto – Ilustracija

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1