Џиш црвена: Ѕирка барокната фасада на Министерството за правда – Еве како изгледа (ФОТО)


Фасадата на Минстерството за правда кое се наоѓа во центарот на градот, над некогашниот ресторан Мекдоналдс е во завршна фаза.Може да се ѕирне во фасадата и да се видат скулптурите на правдата, кои привлекуваат големо внимание кај минувачите.

Foto - Vecer

Foto – Vecer

Foto - Plus Info

Foto – Plus Info

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1