Џоли и Пит го продаваат замокот во кој се венчаа пред две години


Според пишувањето на списанието „УС викли“,Анџелина Џоли и Бред Пит решиле да го продадат луксузниот замок Миравел на југот во Франција, каде што во 2014 година ја организираа својата тогаш, долго најавувана венчавка. Двојката го купи замокот пред четири години за 60 милиони евра и токму таму се заколнаат на вечна посветеност пред мал, одбран број на гости.angelina-jolie-800

Замокот е сместен во областа Прованса на пет илјади квадратни метри.
Бидејќи бракоразводната парница е во тек, тие решиле дека е најдобро замокот да го продадат за да не маат допонителни главоболки околу заедничкиот имот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1