Џорџ и Амал Клуни го чекаат првото дете!


Холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга, познатата британска правничка Амал Клуни го чекаат првото дете, пренесува денес американскиот таблоид ОК, повикувајќи се на извори блиски до познатиот пар.05kluni

Актерот кој во септември се венчаше во Венеција, ја соопшти радосната вест на неговите родители.

“Неговите родители, Ник и Нина, на почетокот сметале дека тоа е една од нивните многубројни шали.Сега се среќни бидејќи ги уверил дека е сериозен“, наведоа извори блиски на семејството.

Амал Клуни е адвокат специјализиран за меѓународно право.Нејзини клиенти биле Јулија Тимошенко и Џулијан Асанж.Била советник на генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1