„Си-Ен-Ен“ за рубљата: Кој ризикуваше да инвестира во Русија, сега се смее


Оние инвеститори кои го презеле ризикот да вложат во руските пазари во изминатата година, сега се насмевнуваат задоволно, бидејќи курсот на рубљата драстичното се зголеми за 25% во однос на доларот, пренесоа CNNrublji

Руската Федерација станува сé поатрактивна за инвестиции во позадина на зајакнување на националната валута на земјата, анализира телевизијата.

Русија е привлечна за инвеститорите, и покрај наметнатите санкции и тоа нема да се промени во иднина, коментира американскиот милијардер Дејвид Бондерман. Тој смета дека санкциите служат како политичка декларација, која може да предизвика иритација, а не и ефикасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1