Има само 23 години, а во исто време станал и татко и дедо!


Томи Коноли (23) бил сосема обично момче со сосема просечни интереси – студент, атлета и работник, кога една ситница му го превртела животот. Одеднаш се нашол во улога на татко, а само седум дена подоцна станал и дедо.

Се, имено, почнало кога преку Фејсбук го контактирала роднината Анџела (17). Се намале видено долго време, а таа поминувала низ тежок период и немала кому да му се обрати. Имено, се борела со зависноста од дрога, го напуштила училиштето и забременила. Била навидум во безизлена ситуација. Томи не размислувал ниту миг – штом ја прочитал пораката, седнал во автомобилот и отишол по Анџела. tomi-konoli-foto-facebookeprintscreen-1430470911-651821

Како што им рекол на медиумите, сакал на бебето да му осигура пристоен и мирен живот. Анџела ја посвоил и така пред законот станал нејзин татко, а откако Анџела една недела подоцна се породила станал и со тоа, всушност, го направила дедо. Денес, Томи и понатаму студира, додека во исто време работи и работа со полно работно време.

– Не ми е тешко. Анџела не е виновна за тоа што и се случило. Таа е само млада девојка на која и треба помош – изјавило ова неверојатно момче .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1