Џулија Робертс се разведува!


Холивудската актерка Џулија Робертс се разведува со нејзиниот сопруг Даниел Модер по 13 години брак.

Иницијатор на разделбата е сопругот, со кој Робертс се запозна во 2001 година за време на снимањето на “Мексиканецот”. Даниел Модер е продуцент на филмот.djulija roberts

Извор запознаен со ситуацијата вели дека Даниел “едноставно почувствувал дека партнерството престанало да биде вистинско”

На мажот на ѕвездата на филмовите “Убава жена” и “Невестата бегалка” му е доста од премногу емоционалната сопруга, која во еден момент може да му вика, а само по минута да започне да се извинува.

Како резултат на разводот, 47-годишната Џулија може да се лиши од голем дел од своето богатство, кое се оценува на 225 милиони долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1