Диего Марадона се степа и во Дубровник – Полицијата го спасуваше (ВИДЕО)


Аргентинската легенда Диего Армандо Марадона никако да престане да прави проблеми. Некогашниот лидер на „гаучосите“ е снимен како по излегување од клуб во Дубровник започнува да се тепа со непознат човек и да фрла по него со шишиња.

maradona-01

 

За среќа, полицијата интервенира на време, а голем удел во смирувањето имале и луѓето кои јасно се слуша на снимката како извикуваат „Диего, ке паса?“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1