Појадок кој вашето дете нема да одбие да го јаде (Фото)


Борбата со децата да јадат ја знае секој родител. Некои изигруваат кловнови, други авиони, трети викаат, четврти полудуваат. На децата, велат психолозите тоа им е интересно и буквално си играат со вас кога одбиваат да јадат.

Но еве интересни идеи – едноставни, а со нив вашето дете тешко дека ќе одбие да јаде 🙂

10469208_863949340312315_1145754122124056682_n 10606426_863949816978934_6715111420555416297_n 10534452_863949753645607_5048368283552148860_n 10610600_863949543645628_7676113710744927684_n 10394154_863949596978956_5753070917622411721_n 1959385_863949386978977_5763051064793135733_n 994180_863949676978948_1338808463991876237_n 10544398_863949780312271_2461414822961208248_n 10614411_863949933645589_6039520414968883385_n 10561708_863949940312255_4724253327156898169_n 10552646_863949383645644_963829224181663251_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1