Диета ја убила ќерката на Боб Гелдоф


Според пријателите  таа може да умрела поради екстремни диети,  на кои екстремно се придржувала. 25-годишната ќерка на Боб Гелдоф пиеле само џусови.

PICIZИ  таа  сама признава  во едно од интервјуата, дека не се чувствува добро поради диетата, но ја почитува, за да биде слаба.   Според лекарите слична диета всушност може да го оштети здравјето и да доведе дури до срцеви проблеми. Полицијата во Англија денес најави дека првите резултати од аутопсијата на манекенката ќе бидат подготвени за неколку дена.

Во станот, каде било пронајдено нејзиното тело, не се откриени ниту проштална писмо, ниту пак траги од поцврст наркотик. Другата верзија е дека сепак може да станува збор за самоубиство. Роднините на Пичес сепак се сигурни дека последните денови пред неговата смрт таа била како секојпат и не одавала  знаци дека е  во депресија. Изгледала свежо, среќна и здрава, велат нејзининте најблиски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1