Невеста 10 години не го соблекла невестинскиот фустан – еве зошто


Ксијанг Јунфенг веќе десет години не ја соблекува својата венчавка.

nevesta2Таа по првиот несреќен брак, го пронашла човекот на својот живот и се омажила за него, па одлучила венчаницата да ја носи секој ден за да ја потсетува на тие убави моменти.

Нејзината животна прикаzна била многу тажна. На 18 години била киднапирана и продадена на маж кој ја малтретирал. Физички ја злоставувал и ја принудувал да ги работи најтешките работи на плантажите.

Ксијанг по 15 години робовски и макотрпен живот, успеала да побегне и да се сокрие од злоставувачот во една село, каде што ја прифатила една селанка, која ја запознала со братот Жу Женглијанг. Веднаш се родила љубов која трае и денес.

nevesta nevesta2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1