До 35 степени денеска – не чека и топол викенд


Во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб ветар, а во западните предели слаб северозападен ветар.

Утринската температура од 8°C до 18°C, а максималната дневна ке се движи од 26°C до 35°C.

Во Македонија во петок ке биде сончево и топло. Слаб југоисточен ветар, а во западните предели ке дува слаб југозападен и западен ветар. Утринските температури ке се движат 9°C до 19°C, а максималните дневни ке достигнат до 27°C односно до 36°C .
За деновите од викендот не очекува сончево и топло време. Ке дува слаб променлив ветар. Утринските температури од 9°C до 19°C, а максиамлните дневни температури ке се движат од 27°C до 36°C.
 weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1